Zalety posiadania kamery samochodowej

Zalety posiadania kamery samochodowej

P100 2

Wideorejestratory samochodowe stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia samochodów. W sieci aż roi się od drogowych filmików, zarejestrowanych kamerą samochodową. Nagrania te mają jednak nie tylko charakter rozrywkowy, ale potrafią być także bardzo przydatne w spornych sytuacjach. Jak wybrać odpowiednią kamerę, spośród tak wielu oferowanych przez rynek? I jakie są realne korzyści z jej posiadania?

Postaw na jakość! 

I to na jakość obrazu. W tym przypadku to ona gra pierwsze skrzypce. Przyjmuje się, że minimalna rozdzielczość powinna wynosić 720p, co daje obraz w jakości HD. Niewiele droższe są jednak sprzęty rejestrujące obraz o rozdzielczości 1080p. Im lepsza rozdzielczość, tym lepiej, jednak należy pamiętać, że wiąże się to z rozmiarem pliku. Filmy jakościowo lepsze zajmują więcej miejsca na karcie pamięci, a co za tym idzie – mniej ich się mieści. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą dodatkowej karty SD. Jeżeli często jeździsz w dalsze trasy, dobrze jest, gdy kamerę można zasilać za pomocą kabla USB lub gniazdka samochodowego, bowiem w takich sytuacjach wbudowane akumulatory mogą nie wystarczyć.

Nie bez znaczenia pozostaje również kąt nagrywania. Najważniejsze, aby kamera była w stanie zarejestrować przynajmniej dwa pasy ruchu, a więc posiadała kąt przynajmniej 120 stopni. W spornych sytuacjach często przydają się również szersze kadry, nawet 150 stopni. W sprzedaży można spotkać także kamery wyposażone w inne dodatkowe funkcje. Jedną z najbardziej przydatnych jest czujnik ruchu, który rozpoczyna nagrywanie, gdy samochód ruszy i nagrywa jeszcze kilka sekund po jego zatrzymaniu. Dzięki temu nie trzeba zawsze pamiętać, aby uruchomić wideorejestrator. Równie pomocny jest asystent parkowania, asystent kierownicy czy funkcja nagrywania w pętli. Co ciekawe, niektóre nowoczesne kamery wyposażone są także w jonizator powietrza, który sprawia, że oddychanie w samochodzie jest zdrowsze.

Po co jest kamera samochodowa? 

Przede wszystkim wideorejestrator może stanowić dowód w spornej sytuacji na drodze. Dzięki nagraniu jesteśmy w stanie w prosty sposób udowodnić swoją niewinność na policji lub w sądzie. Film może stanowić także dobre narzędzie do walki z ubezpieczycielem o odszkodowanie. Ponadto dzięki kamerom samochodowym coraz mniej drogowych piratów pozostaje bezkarna. Dowód z kamery przydaje się również w przypadku bezkarnego zatrzymania przez policję. Nagraną trasę można także nanieść na cyfrową mapę i ją zapisać. Oglądanie filmów nagranych w czasie jazdy samochodem pozwala wyeliminować popełniane przez nas błędy.

Dodaj komentarz