Komputery poleasingowe – dobre rozwiązanie dla Twojej firmy

Komputery poleasingowe – dobre rozwiązanie dla Twojej firmy

Nie wiesz jaki komputer wybrać? Czy warto zakupić sprzęt używany? Przeczytaj nasz artykuł.

Obecnie komputery to podstawowe urządzenia pracy prawie dla każdego zawodu i w każdej branży. Oprócz tego korzystamy ze zdobyczy techniki w domu, np. przeglądając interesujące strony internetowe oraz robiąc zakupy online. Nasze dzieci również uczą się ze specjalnych programów komputerowych, które ułatwiają przyswajanie wiedzy. Natomiast, gdy chcemy rozpocząć własną działalność gospodarczą to jednym z pierwszych wydatków jest właśnie sprzęt komputerowy.

Nowy czy używany?

Gdy myślimy o zakupie pierwszego sprzętu firmowego to mamy do wyboru dwie opcje – kupno nowego komputera ze sklepu elektronicznego i nabycie urządzenia już użytkowanego. Zanim dokonamy wyboru, po pierwsze należy sprawdzić swoje finanse, ponieważ czasem warto zainwestować w komputer, który nie ma najnowszych gadżetów, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup potrzebnego programu komputerowego, np. do księgowości. Poza tym komputery outlet http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy to typowy sprzęt biurowy z odpowiednimi parametrami technicznymi do wykorzystania w codziennej pracy. Ponadto urządzenia te były użytkowane przez krótki okres  dwu- i trzyletni. Należy również zwrócić uwagę, że jest to profesjonalny sprzęt uznanych marek takich jak Lenovo, Dell i in.

Laptop czy komputer stacjonarny?

Kolejnym dylematem przy wyborze odpowiedniego sprzętu jest model komputera. Dla osób mobilnych, które często pracują poza biurem, np. przedstawiciele handlowi to notebook będzie najlepszym rozwiązaniem. Natomiast dla pracowników biurowych wystarczające będą komputery stacjonarne, np. desktopy, które zajmują mało miejsca. Jednak najważniejsze są parametry techniczne sprzętu pc, czyli mocny procesor, np. dwurdzeniowy Intel Core i3 z zintegrowaną kartą graficzną oraz pojemna pamięć DDR3. Przydatna jest również duża ilość portów USB, gdzie możemy podłączyć różne urządzenia biurowe.

Gdy dopiero rozpoczynamy swoją karierę przedsiębiorcy sprzęt używany, który jest dobrej jakości, może nam ułatwić wykonywanie zadań, a dodatkowo nie ucierpi przy tym nasz budżet. Także w miarę rozwoju firmy możemy sukcesywnie nabyć komputery dla kolejnych pracowników, a zaoszczędzone pięniądze przeznaczyć na nowe cele biznesowe.

Dodaj komentarz