Czy warto kupić używanego laptopa?

Czy warto kupić używanego laptopa?

Kiedy stary sprzęt nam się zepsuje, niezależnie od tego, czy to laptop a może samochód, zastanawiamy się, czy lepiej kupić nowy czy używany model. Oba warianty mają swoje plusy i minusy. Tym razem bliżej przyjrzymy się zakupowi używanych laptopów. Warto je kupić? Jeśli tak, to jaki model wybrać?

Dlaczego czasami lepiej kupić laptopa używanego?

Większość osób nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że mogliby kupić laptopa używanego. Dlaczego? Bo chcą mieć pewność, że sprzęt będzie w idealnym stanie oraz posiadać gwarancję producenta. Dodatkowo obawiają się problemów, jakie może przysporzyć używany sprzęt. Tym czasem okazuje się, że laptopy „z drugiej ręki” często za dużo niższą cenę, potrafią spełniać nasze największe wymagania. Z kolei nowy sprzęt już po pierwszym użyciu może być odesłany na gwarancję. Nie możemy więc jednoznacznie powiedzieć, że nowe jest lepsze, bo nowe też się może zepsuć. Z kolei czasami za 500 czy 1000 zł możemy kupić dwuletniego laptopa, w dobrym stanie, który kiedyś kosztował nawet 5000 zł. Okazuje się, że z nowymi laptopami jest jak z samochodami – szybko tracą na wartości. Jeśli chodzi zaś o laptopy używane, nierzadko możemy trafić na prawdziwe okazje i upolować wydajny sprzęt z matową matrycą i solidną obudową, który będzie dużo lepszy niż nówka za wyższą kwotę.

Na co zwrócić uwagę, kupując używany laptop?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na cenę. Jeśli jest zbyt niska w stosunku do innych ofert tego samego laptopa, nie powinniśmy ufać takiemu sprzedawcy. Może się okazać, że jest to po prostu sprzęt kradziony lub ma ukryte wady, o których nie ma mowy w ogłoszeniu.

Kolejna rzecz, jaką powinniśmy sprawdzić, to dowód zakupu. Idealnie by było, jeśli sprzedawca będzie wciąż posiadał paragon i oryginalne opakowanie. Zweryfikujmy także konfigurację komputera. Możemy to zrobić przy pomocy dostępnych programów diagnostycznych. Warto sprawdzić, czy laptop miał wymieniane jakiekolwiek podzespoły, ponieważ jeśli ma jeszcze aktualną gwarancję, możemy mieć problem z jej unieważnieniem. Ostatnia rzecz, to sprawdzenie karty gwarancyjnej, by dowiedzieć się, z jakimi problemami możemy mieć do czynienia.

A jeśli szukacie szukacie używanego sprzętu, sprawdźcie laptopy outlet:  http://www.servecom.pl/.

Dodaj komentarz