Laptop w podróży, o czym warto pamiętać?

Laptop w podróży, o czym warto pamiętać?

Coraz więcej osób korzysta z komputera podróżując czy to pociągiem, czy innymi środkami transportu. Zabierając laptopa w podróż warto zwracać uwagę na pewne istotne czynniki, które mogą poprawić nasz komfort użytkowania laptopa. Podpowiadamy jaki laptop najlepiej nadaje się do podróżowania oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas podróżowania z komputerem.

Kluczowe cechy jakie powinien posiadać laptop

Kluczowymi cechami, którymi powinien charakteryzować się laptop często zabierany w podróże, są: poręczność, lekkość (niezbyt duża waga) oraz sprawna długo trzymająca bateria. Nie zawsze mamy możliwość naładowania komputera w środku transportu, dlatego zwróćmy uwagę jak długo może wytrzymać laptop na samej baterii. Poręczność opiera się tutaj przede wszystkim na wymiarach laptopa. Dobrze sprawdzą się tutaj laptopy z niezbyt dużymi lub średnimi ekranami.http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy Najczęściej w laptopach mobilnych wykorzystywane są 15 calowe ekrany. Pozwala to na swobodne korzystanie, a jednocześnie takiej wielkości komputery nie zajmują zbyt dużo miejsca, co pozwala na łatwy transport. Jeżeli chodzi o wagę urządzenia, to istotnym jest, by nie przekraczała 1,5 kg (najlepiej razem z baterią), szczególnie jeśli będziemy często go przenosić. Wybierzmy zatem lżejszy laptop, co pozwoli na wygodniejsze przemieszczanie. Najlepiej sprawdzą się tutaj laptopy biznesowe http://www.servecom.pl/

Na co zwrócić uwagę podczas podróży z laptopem?

Przewożąc laptop środkami transportu publicznego, pamiętajmy, by mieć go zawsze w zasięgu naszego wzroku, a najlepiej jak najbliżej siebie. Nie wkładajmy go do dużych walizek podróżnych, gdyż pod ciężarem innych przedmiotów, czy na skutek przemieszczania się ich wewnątrz bagażu, może ulec poważnemu uszkodzeniu. Ważne jest również by nie trzymać włączonego laptopa w torbie czy plecaku transportowym. Pamiętajmy również, że duże różnice temperatur mogą niekorzystnie wpływać na jego działanie. Ma to znaczenie szczególnie zimą, gdy wchodzimy z laptopem z dworu do ciepłego pomieszczenia nie powinniśmy go od razu włączać.

Dodaj komentarz