Dodatkowe funkcje rejestrator jazdy – które opcje wybrać?

Dodatkowe funkcje rejestrator jazdy – które opcje wybrać?

Zapewne nie trafiłeś tu bez powodu. Naczytałeś się już wiele wskazówek dotyczących zakupu kamerki samochodowej. Doskonale wiesz o wymaganej rozdzielczości, kącie widzenia i pamięci, ale wciąż nie wiesz, na co się zdecydować. Czujesz niedosyt? To witaj na pokładzie. Jest wiele dodatkowych funkcji kamer, o których nikt nie wspomina, a warto o nich powiedzieć. Dlatego zadbamy, o to byś wybrał kamerę, której naprawdę potrzebujesz.

Wraz ze wzrostem popularności rejestratorów jazdy, do czego niewątpliwie przyczynił się Youtube, również producenci zaczęli bardziej się starać i wprowadzać coraz to nowsze technologie do swoich urządzeń. Jedne są bardziej potrzebne, inne służą tylko do szpanowania przez właścicieli Golfów z wiejskim tuningiem. Na które opcje warto zwrócić uwagę i do czego są nam potrzebne?

Dodatkowe funkcje rejestratorów jazdy

Bardziej zaawansowane kamery (czyli te droższe oczywiście) wyposażone są w czujniki ruchu. O ile w czasie jazdy są zbędne, to mogą się okazać bardzo przydatne, gdy ktoś wjedzie w nasz zaparkowany samochód. Kiedy czujnik wykryje uderzenie, automatycznie włącza nagrywanie. Co więcej, kamera blokuje nagranie, dzięki czemu film nie zostanie nadpisany i nie usuniemy go przez przypadek. Taka opcja może być bardzo przydatna w przypadku poszukiwania sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Wyświetlacz – nie każda tania kamerka jest w niego wyposażona, a szkoda, bo nawet najmniejszy ekranik pomoże nam ustawić rejestrator w jak najlepszym położeniu. Dzięki temu mamy pewność, że obraz przed samochodem nagrywany jest równomiernie.

Nie bez znaczenia pozostaje także nagrywanie nocne. Jeśli często jeździmy w nocne trasy, kamera samochodowa powinna być odporna na światła latarni i innych samochodów. Warto również, by była wyposażona w diody podczerwieni.

Ważny jest również moduł GPS, dzięki któremu nie tylko otrzymamy zapis trasy, ale także aktualnej prędkości, jak np. w kamerze Xblitz Park view. Takie nagranie będzie ważnym dowodem, jeśli policja zarzuca nam przekroczenie prędkości, a jesteśmy pewni, że jechaliśmy prawidłowo.

Kolejną funkcją, już chyba nie tak ważną, jest możliwość nagrywania z dźwiękiem. Jeśli chcesz nagrać coś ważnego w czasie jazdy, np. żonę, która obiecała Ci dobrą kolację, a później się tego wypiera albo policjanta żądającego łapówki, to taki gadżet może Ci się przydać.

Dodaj komentarz