Sprzedaż plików cyfrowych

Sprzedaż plików cyfrowych

Global techPoprzez coraz większą cyfryzację naszego rzeczywistego świata, oprócz sprzedaży tradycyjnych produktów (książki, ubrania, zabawki), nastał czas na sprzedaż plików cyfrowych w sklepach internetowych!

Szansa dla freelancerów

Dla każdego założenie sklepu internetowego, w którym będzie sprzedawać pliki cyfrowe ze swoją twórczością jest szansą na rozpoczęcie własnego, dobrze prosperującego biznesu. Nieważne, czy jesteś twórcą graficznych projektów czy kompozytorem muzyki. Wszystkie pliki możesz sprzedawać dzięki specjalnie dostosowanemu oprogramowaniu sklepu RedCart. Specjalnie opracowany system bezpieczeństwa pozawala na udaremnienie pobrania pliku przed zakupem. Można dzięki temu bez obaw udostępniać pliki w swoim sklepie internetowym. Wirtualna sprzedaż plików posiada ogromną zaletę pod tym względem, że po zakupie danego produktu nie nalicza się koszt wysyłki, jak w przypadku tradycyjnej sprzedaży.

Jakie pliki cyfrowe sprzedawać?

Tak jak zostało wcześniej wspomniane – wszystkie pliki, które są w formie cyfrowej mogą stać się produktem sprzedażowym w Twoim sklepie. W ten sposób w sklepie internetowych możesz sprzedawać:
– e-booki, czyli książki w ich elektronicznym odpowiedniku,
– pliki muzyczne, w tym także audiobooki,
– filmy,
– pliki graficzne,
– programy komputerowe i aktualizacje.

Oprogramowanie RedCart, dzięki swoim możliwościom, umożliwia prowadzenie sprzedaży plików cyfrowych, wraz ze stworzeniem nowoczesnego sklepu internetowego. W związku z wzrastającym rozwojem technologicznym, sprzedaż plików cyfrowych spełnia oczekiwania Klientów, którzy poszukują alternatywy dla dotychczasowych rozwiązań. W tym przypadku książkę zamieniają na e-booka, a płytę CD ulubionego zespołu na pliki MP3. Bezpłatne narzędzie na platformie RedCart pozwala na skuteczną sprzedaż plików ze względu na zastosowane zabezpieczenia w oprogramowaniu sklepu.

Narzędzie to pozwala zainteresowanemu Klientowi przesłuchać fragmentu pliku muzycznego, którym jest zainteresowany. Wbudowany odtwarzacz pozwala na odsłuchanie utworu bez konsekwencji dla Sprzedawcy i Klienta. Opcja wypróbowania „produktu” przed zakupem jest skuteczną metodą zachęcającą do zakupu, która również wpływa na zaufanie kupującego wobec sklepu internetowego. Oprogramowanie RedCart pozwala na kompromisowe rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo oraz satysfakcję ze sprzedaży plików cyfrowych.

Skąd brać cyfrowe pliki?

Jeśli sami nie „wytwarzamy” plików na sprzedaż, gotowa integracja z hurtowniami, które posiadają w swojej ofercie sprzedaży pliki cyfrowe w postaci e-book’ów czy MP3. Dla rozpoczynających swoją przygodę z branżą e-commerce i sprzedażą w sklepie internetowym, integracja z hurtownią to szybkie rozpoczęcie działalności.

Zdecydowaną zaletą sprzedaży plików cyfrowych w sklepie internetowym jest:
– szybkość zakupu,
– natychmiastowa realizacja zamówienia,
– brak kosztów dostawy towaru,
– prosty sposób na znalezienie towaru,
– poszerzenie obecnej oferty e-sklepu.

Platforma sklepów internetowych RedCart umożliwia automatyczną wysyłkę produktów, w momencie zmiany statusu zamówienia. Dla Klienta oznacza to dokonywanie wygodnych zakupów, bez wypełniania zbędnych formularzy z danymi. Pliki po zatwierdzeniu płatności zostają od razu wysyłane na podany podczas zamówienia adres e-mail. Takim sposobem koszty dostawy wynoszą 0 zł.

Popularność sklepów internetowych cały czas rośnie. Jest to zatem doskonały czas na udoskonalenie swojego sklepu pod względem graficznym, dostosowując go do najnowszych trendów w branży e-commerce. Charakter sklepu, który dokładnie odzwierciedla branżę w której prowadzi się działalność, polepsza zaufanie wobec sklepu, a także zwiększa sprzedaż!