Odzież ochronna – kombinezony

Odzież ochronna – kombinezony

family-run-business-645614_640Odzież ochronna robocza to powszechnie stosowany przez pracownika produkt, którego zadaniem jest ochrona ciała przed zagrożeniami, mogącymi wystąpić w miejscu pracy. Do czynników, które są dla nas niebezpieczne zaliczamy przede wszystkim maszyny, źródła ciepła, odczynniki chemiczne, bardzo wysokie lub skrajnie niskie temperatury, kwasy ale także wodę. Ubranie spełniające restrykcyjne normy bhp, nadaje się do użytku w miejscach szczególnie niebezpiecznych po przejściu szeregu testów oraz uzyskaniu certyfikatów bezpieczeństwa.

Powszechnie znanym i znajdującym zastosowanie ubraniem roboczym jest kombinezon. Większości z nas hasło „odzież ochronna” kojarzy się właśnie z tym produktem. Wyróżniamy dwa jego rodzaje: jednorazowe kombinezony ochronne oraz kombinezony robocze.

Kombinezon ochronny/ jednorazowy – jego parametry są zależne do możliwości finansowych klienta. Produkt ten wyposażono w barierę ochronną, dostosowaną do miejsca pracy. Wytrzymały a jednocześnie przepuszczający powietrze posiada właściwości antystatyczne, może być zarówno jedno, jak i dwuczęściowy. Wygodny zamek nylonowy zapewnia komfort użytkowania. Może mieć wykończone gumką nogawki, rękawy oraz kaptur. Wśród tej grupy kombinezonów znajdziemy również te, przeznaczone do środowisk bardzo niebezpiecznych tzn. takich, gdzie pracownik ma styczność ze szkodliwymi substancjami biologicznymi i chemicznymi. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo dokładne wykonanie z materiałów specjalistycznych.

Kombinezon roboczy – tego rodzaju produkt ma spełniać swoje zadanie przez dłuższy czas, a co za tym idzie, znajdziemy tutaj materiały trwalsze jak np. bawełnę, poliester. Może być wyposażony w system zamków błyskawicznych dostosowanych do potrzeb klienta np. zapięcia przy rękawach, nogawkach, podwójny zamek z przodu i wiele innych kombinacji.