Jak naprawić Prestashop?

Jak naprawić Prestashop?

Zapewne nieraz zdarzyło się Wam, że coś pokombinowaliście w swoim sklepie internetowym. Pewnie pojawiła się biała strona albo serwer zwrócił błąd 500. Trudno szukać złotego środka, ale z pewnością możliwe jest znalezienie i wyeliminowanie błędu.

Poradnik PrestaShop – sposób na białą stronę

Naprawa PrestaShop 1.7. wcale nie jest taka trudna, jakby się wydawało. Jeśli już coś się psuje, zwykle mamy do czynienia z dwoma możliwymi problemami – albo jest to błąd kodu presty lub zewnętrznego modułu, który jest do niej doinstalowany, albo błąd serwera. Przede wszystkim na początek musimy uruchomić edytor oraz narzędzie, dzięki któremu będziemy mieć dostęp do FTP. Dla ułatwienia możemy zastosować Notepad ++ z dodatkiem do pracy na FTP, wówczas nie będziemy już potrzebować narzędzia do pracy z FTP.

  • Na początek wejdźmy do katalogu głównego naszego sklepy i poszukajmy  /config/defines.inc.php. Plik ten jest odpowiedzialny za podstawową konfigurację sklepu internetowego. W pliku musimy odnaleźć linijkę (zwykle 29):

define(’_PS_MODE_DEV_’, false);

  • Tryb developerski powinniśmy zmienić z FALSE na TRUE, czyli linijka powinna wyglądać następująco:

define(’_PS_MODE_DEV_’, true);

  • Teraz już za każdym razem, zamiast białego ekranu, będzie wyświetlał się nam numer błędu, dzięki któremu wyszukanie rozwiązania na stronach poradnikowych będzie o wiele łatwiejsze. Tryb deweloperski pojawia się również w panelu administracyjnym, gdzie również wyświetlą nam się wszystkie błędy.
  • Gdy już zlokalizujemy błąd, możemy wyłączyć tryb deweloperski poprzez przywrócenie definicji na FALSE, a więc:

define(’_PS_MODE_DEV_’, false);

Nie bez powodu w ostatnim punkcie poradnika znajduje się informacja o wyłączaniu trybu deweloperskiego. Gdy już zakończymy pracę, wyszukamy i naprawimy błąd, musimy wyłączyć ten tryb. Dlaczego? Ponieważ spowalnia on stronę sklepu PrestaShop. Więcej o problemach z PrestaShop przeczytacie na stronie: https://goldenduck.pl/12-wsparcie.

Co z błędem 500?

Najczęstszym powodem występowania błędu 500 jest konfiguracja tłumaczeń w naszym PrestaShopie. Aby usunąć błąd, musimy edytować plik php.ini, a konkretnie linijkę:

max_input_vars = 1000

Wystarczy jedynie zwiększyć maksymalną ilość i gotowe! Więcej informacji o tej tematyce szukajcie: https://asani.pl/.

Dodaj komentarz