Dodatkowe funkcje rejestrator jazdy – które opcje wybrać?

Zapewne nie trafiłeś tu bez powodu. Naczytałeś się już wiele wskazówek dotyczących zakupu kamerki samochodowej. Doskonale wiesz o wymaganej rozdzielczości, kącie widzenia i pamięci, ale wciąż nie wiesz, na co się zdecydować. Czujesz niedosyt? To witaj na pokładzie. Jest wiele dodatkowych funkcji kamer, o których nikt nie wspomina, a warto o nich powiedzieć. Dlatego zadbamy, o to byś wybrał kamerę, której naprawdę potrzebujesz.

Wraz ze wzrostem popularności rejestratorów jazdy, do czego niewątpliwie przyczynił się Youtube, również producenci zaczęli bardziej się starać i wprowadzać coraz to nowsze technologie do swoich urządzeń. Jedne są bardziej potrzebne, inne służą tylko do szpanowania przez właścicieli Golfów z wiejskim tuningiem. Na które opcje warto zwrócić uwagę i do czego są nam potrzebne?

Dodatkowe funkcje rejestratorów jazdy

Bardziej zaawansowane kamery (czyli te droższe oczywiście) wyposażone są w czujniki ruchu. O ile w czasie jazdy są zbędne, to mogą się okazać bardzo przydatne, gdy ktoś wjedzie w nasz zaparkowany samochód. Kiedy czujnik wykryje uderzenie, automatycznie włącza nagrywanie. Co więcej, kamera blokuje nagranie, dzięki czemu film nie zostanie nadpisany i nie usuniemy go przez przypadek. Taka opcja może być bardzo przydatna w przypadku poszukiwania sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Wyświetlacz – nie każda tania kamerka jest w niego wyposażona, a szkoda, bo nawet najmniejszy ekranik pomoże nam ustawić rejestrator w jak najlepszym położeniu. Dzięki temu mamy pewność, że obraz przed samochodem nagrywany jest równomiernie.

Nie bez znaczenia pozostaje także nagrywanie nocne. Jeśli często jeździmy w nocne trasy, kamera samochodowa powinna być odporna na światła latarni i innych samochodów. Warto również, by była wyposażona w diody podczerwieni.

Ważny jest również moduł GPS, dzięki któremu nie tylko otrzymamy zapis trasy, ale także aktualnej prędkości, jak np. w kamerze Xblitz Park view. Takie nagranie będzie ważnym dowodem, jeśli policja zarzuca nam przekroczenie prędkości, a jesteśmy pewni, że jechaliśmy prawidłowo.

Kolejną funkcją, już chyba nie tak ważną, jest możliwość nagrywania z dźwiękiem. Jeśli chcesz nagrać coś ważnego w czasie jazdy, np. żonę, która obiecała Ci dobrą kolację, a później się tego wypiera albo policjanta żądającego łapówki, to taki gadżet może Ci się przydać.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *