Dlaczego nie jest za późno na naukę języka?

leave-364178_640Pomimo obowiązkowej nauki angielskiego w szkołach i na studiach, pomimo licznych kursów i szkół językowych wyrastających w miastach jak grzyby po deszczu (Częstochowa jest tego najlepszym przykładem) wiele osób nie zna tego języka w stopniu komunikatywnym. Powodów jest wiele i niekoniecznie jest nim przesypianie lekcji czy lenistwo – nauka angielskiego, nauka języków w ogóle nie musi znajdować się na szczycie listy zainteresowań każdego z nas. Mamy jednak takie czasy, że nauka podstawowego angielskiego powinna dla każdego z nas stanowić priorytet i podstawę w kształceniu. Dotyczy to nie tylko młodych – także i tych, którzy lata nauki mają już dawno za sobą.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego bez względu na wiek? Znajomość języka podniesie nasze kwalifikacje na rynku pracy. Czy aplikujemy na stanowisko obsługi w kawiarni czy sprzedawcy w sklepie odzieżowym, pracodawca weźmie to pod uwagę. Ludzie podróżują, wszędzie możemy trafić na zagranicznego klienta i google translate może okazać się niewystarczający. Jeżeli język nie jest barierą, możemy szukać dużo lepszej pracy za granicą. Posiadając własną firmę także warto znać język angielski.Częstochowa otwiera się na inne rynki, także zagraniczne. Jako przedsiębiorstwo stajemy się brani pod uwagę dopiero wtedy, kiedy dysponujemy ofertą w języku angielskim oraz kiedy jesteśmy w stanie porozumieć się z potencjalnym klientem bez problemu. Będąc studentami, dzięki nauce języka, mamy możliwość wzięcia udziału w wymianach międzynarodowych. Znajomość angielskiego jest ważna także dla naszej wygody. Nawet wyjeżdżając na urlop za granicę, o wiele łatwiej będzie nam porozumieć się z obsługą hotelową i lokalnymi mieszkańcami.

Nauka angielskiego to dzisiaj podstawa dla każdego bez względu na wiek. Znajomość języków znacznie ułatwia życie codzienne i zawodowe i warto wziąć to pod uwagę, nawet jeżeli lata edukacji szkolnej i akademickiej mamy już dawno za sobą.